אז זהו את כבר אוטוטו צריכה ללדת, ההתרגשות בעיצומה ואת חלוקה בין התרגשות ללחץ.
איך יהיה? איך אני אסתדר? מה צריך עוד להכין?

הרגשת הקינון היא יצר טבעי שרובנו מרגישות וגורם לנו לרצות להכין את הקן לצאצא החדש.
הרי איזה הסבר אחר יש לכך ש90% מהנשים שטפו את הבית ביום שהן נכנסו לבית חולים ללידה?

ככה אני התחלתי לקנן 🙂

כביסה

אז מכיוון שגם ככה הכל חדש ומבלבל חשבתי שאולי אני אעזור עם המוצרים שהיו שימושיים עבורי בהתחלה וכן, גם עם כמה שלא.

חשוב לי לציין בהתחלה שזה כמובן סובייקטיבי לחלוטין ומוצר שאני מצאתי חסר חשיבות לחלוטין יכול להיות מציל חיים למישהי אחרת.

1.חיטולי טטרה- קצרה היריעה מלהסביר כמה הם שימושיים. ולא משנה כמה קנית אל דאגה את תשתמשי בכולם.
הם טובים להכל: לנגב פליטה, להתכרבל איתה (הבת של חייבת טטרה בשביל להירדם), לשמש כמעין סינר מאולתר, לפרוס על ספה או כל מצע אחר כדאי שיהיה נקי לתינוקי.

2.חיתולי פלנל– הגרסה החורפית של חיטולי הטטרה, הבת שלי נולדה בחורף אז עבורי זה היה נורא    שימושי. כעיקרון זה יכול לשמש בדיוק כמו חיתול טטרה רק שזה נעים וחמים יותר.
בחודשים הראשונים הייתי מרפדת את השליש הראשון של העריסה והעגלה (איפה ששמים את הראש) עם  חיתול פלנל כך שניתן להחליף בתדירות גבוהה (אפילו כמה פעמים ביום) בגלל פליטות. זה ממש עזר להקל את  עול הכביסות שגם ככה היה רב.

3.מיטונת/מתחברת– עריסה שמתחברת למיטה שלכם. יש מספר מותגים שמוכרים אותה והבנתי שניתן גם להסיר את אחת הצלעות ממיטה של איקאה ועל ידי כך לאלתר מיטונת בתקציב שפוי.
אצלנו זה היה פשוט Life saver! אם את מניקה אז בכלל, כל כך נוח פשוט להושיט את היד ולהרגיע או להביא את תינוקי קרוב עליך להנקת לילה מהירה.
האמת שאישית הרגשנו שיפור גם באיכות השינה של הצאצאית ברגע שהיא עברה למיטונת מהעריסה שהייתה למרגלות המיטה שלנו, חשבתי שאולי היא מרגישה אותנו לידה וזה בזכות זה 🙂

4.דפני– המקלחות הראשונות הן לא פשוטות בכלל אין לי מושג מה הייתי עושה אם בנוסף להכל הייתי
צריכה גם להחזיק אותה כל משך המקלחת.
כיום יש סוגים שונים של "כסאות" לאמבטיה כולל בטיה, שזו מעין כרית שצפה על המים. אני חייבת להודות שבהתחלה רציתי לקנות את הבטיה, כל הרעיון שלשבת על כיסא פלסטיק באמבטיה לא נשמע לי נעים במיוחד ואם זה לא נעים לי אז כמובן שזה לא מתאים לצאצאית.
אני שמחה שבסוף לא התפתתי לרכוש את הבטיה במחיר מטורף (ביחס לדפני) ורכשנו את הדפני עם ריפוד בד וזה עבד כמו קסם וחשוב לא פחות קל לניקוי אחרי האמבטיה (דבר שקצת יותר בעייתי עם הבטיה).

5.מגבת פרפרים– רוב הסיכויים שהשם הזה לא אומר לכם כלום אבל הכוונה במגבת שיש לה שתי רצועות קצרות שנתפסות עם סקוץ' כשהרעיון הוא שאת יכולה לתלות את המגבת עליך וכך בעצם להוציא את הצאצאית ישר מהאמבטיה למגבת.
אישית עד היום (אוטוטו שנה) אני עדיין מעדיפה את המגבת הזאת ובהתחלה היא פשוט הצילה אותי כשהתחלתי לקלח לבד ולא היה מי שיושיט לי מגבת.

6. משחת החתלה– אישית הכי התחברתי לקרם של וולדה והוא נורא עזר לנו כשהייתה קצת אדמומיות.

7. סטרליזטור אונברסלי למיקרוגל– לפני הלידה די התנגדתי לקנות כל דבר שקשור להאכלת הצאצאית כי הייתי בטוחה שהנקה לא צריכה כלום וזה די נכון. אבל ברגע שהתחלתי לשאוב/ כשנאלצתי לתת תוספת פורמולה היה לי חשוב להקפיד על סטרליזציה של בקבוקים והאמת שאוטוטו אנחנו חוגגים שנה ואני עדיין משתמשת בסטרליזטור.
קנינו את הסטרליזטור הכי פשוט וזול שמתאים לכל סוגי הבקבוקים ולא אחד שמתאים לבקבוקים של חברה ספציפית וזה באמת נוח בעיקר שעכשיו יש לנו מגוון של בקבוקים (בקבוקים אחרים למים). בסך הכל קנייה קטנה אבל אני לא יכולה לדמיין את עצמי מרתיחה בקבוקים בסיר כל פעם אז נראה לי פתרון ממש נוח.

 

מוצרים שפחות התחברתי אליהם

1. שמן אמבט– כמה שמעתי על נפלאות שמן האמבט לפני הלידה! וכמה שאני חייבת לקנות סטוקים ולהשתמש בהתחלה אך ורק בזה.

2.  צעצועים – בהתחלה צעצועים זה בערך הדבר האחרון שעניין אותי או את הצאצאית. זה נחמד אם יש איזה צעצוע רך שעושה צלילים, מראה או ספר שחור לבן אבל בסך הכל בהתחלה זה בעיקר תופס מקום ולא כזה שימושי.

3. סט מצעים – בהתחלה הסבירו לי בחנות כמה חשוב לקנות סט מצעים מפנק שכמובן מתאים למגן ראש.
הבעיה בעיני היא שלתינוקות שמיכת פוך או בכלל שמיכה כבדה יכולה להיות מסוכנת אז עד עצם היום הזה השמיכות הללו יושבות מאוכסנות יפה בארון ושמיכות דקות יותר נמצאות בשימוש תדיר.

 

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *